İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

69. Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu

Televizyon Oscar’ları denilen Emmy Ödülleri sahiplerini buldu. En Iyi Drama Dizisi dalında ödül kazanan The Handmaid’s Tale, 8 ödül ile gecenin galibi oldu. İddialı yapımlardan Westworld ve Stranger Things hayal kırıklığı yaşadı.

The Homemaid’s Tale ekibi ödülü alıyor

69. Emmy Ödül Töreni geçtiğimiz gece, Los Angelas’taki Microsoft Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Stephen Colbert’in yaptığı gecenin galibi The Homemaid’s Tale oldu. Hulu yapımı olan dizi, En İyi Drama Dizisi, Dramada En Iyi Kadın Oyuncu (Elizabeth Moss), En Iyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Ann Dowd), En Iyi Senaryo (Bruce Miller) başta olmak üzere 8 dalda sevinç yaşadı. 9. adaylığında ilk ödülüne kavuşan Elizabeth Moss, duygularını kontrol etmekte güçlük çektiği uzun bir teşekkür konuşması yaptı.

Dramada En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi Sterling K. Brown oldu(This is Us’taki rolüyle). Brown, konuşmasına yarıştığı diğer adaylara olan hayranlığından bahsederek başladı ve kazandığına inanamadığını “Bu elimdekini Walter White tutmuştu” diyerek anlattı. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü The Crown’daki rolüyle John Lithgow’un oldu.

HBO dizisi Veep, 2015 ve 16’dan sonra bu yıl da En İyi Komedi Dizisi ödülünün sahibi oldu. Seinfeld dizisinin Elaine’i Julia Louis-Dreyfus Veep ile 6. toplamda 8. Emmy Ödülünü kazandı. Oyuncu, aynı dizi ile üst üste 6 ödül alarak bu konuda ender görülecek başarılardan birine imza atmış oldu. Komedide En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ise Atlanta’daki rolüyle Donald Glover’a verildi.

Julia Louis-Dreyfus Veep ile 6. toplamda 8. Emmy ödülünün sahibi oldu

Gecenin bir diğer kazananı Big Little Lies oldu. Mini Dizi dallarında En İyi Dizi, En İyi Kadın Oyuncu(Nicole Kidman), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Laura Dern) gibi dallarda toplam 7 ödül kazandı. Nicole Kidman, yaptığı konuşmasında “Önceleri kadınların yeteri kadar ön planda işte yer almadığından şikayet ediyorduk. Bu işler artarak devam etsin” dedi.

 

Mini dizi Big Little Lies ekibi

En merak edilen kategorilerden biri olan Mini Dizide En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Riz Ahmed kazandı. Ahmed, ödülü alırken bu dalda rakipleri Ewan McGregor, Geoffrey Rush, Benedict Cumberbatch, Robert De Niro ve John Turturro idi.

Törende en son En İyi Drama Dizisi ödülünü almak için The Homemaid’s Tale ekibi sahneye çıktı. Bruce Miller, “Çok güzel bir deneyimi geride bıraktık. Şimdi eve dönme zamanı, yapacak çok iş var” dedi. Böylelikle 69. Emmy Ödülleri sahiplerini bulmuş oldu.

Kevin Spacey bir kez daha aday olmasına karşın heykelciği kazanamadı. Westworld, Stranger Things, Feud gibi yapımlar hayal kırıklığını en çok yaşayanlar oldu. Ödül rekortmeni  Game of Thrones, yayın tarihi nedeniyle yarışamadı.

Geceye ait dikkat çeken diğer bir detay ise mavi kurdeleydi. Donald Trump’ı protesto etmek amacıyla Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği(ACLU) ni temsilen kullanılan kurdeleyle törene katılanlar arasında Elizabeth Moss, Riz Ahmed, Ann Dowd, Matt Walsh gibi isimler vardı.

Adaylar ve kazananları ayrıntılı incelemek için Emmy resmi siteyi ziyaret edebilirsiniz

( www.emmys.com/awards/nominees-winners )

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın