İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Agnes Varda’dan; Cleo 5’ten 7’ye, ve Filmden; Sans Toi

Son zamanlarda, bağımsız filmleri seyirciyle buluşturan film platformu, MUBİ’nin tanıtım amaçlı hazırladığı reklam kliplerine denk gelenler olmuştur. Bu klipler için seçilmiş filmlerden birinde “Sans toi, sans toi!” sözleriyle devam eden şarkıyı merak edenlere özel bir şarkı ve bir film tavsiyesi…

Agnes Varda’nın, baş rolünde Corinne Marchand’ın yer aldığı 1962 yapımı “Cleo de 5 a7” (Cleo 5’ten 7’ye), Fransa yeni dalgasının en özel örneklerinden biri. Filmde ölüm korkusu yaşayan genç bir müzisyenin, korkularıyla baş etmeye çalışıp, mutluluğu arayışına tanık oluyoruz. En vurucu sahnelerden biri ise filmin ana karakteri Cleo tarafından, bir Michel Legrand şarkısı olan “Sans Toi” (Sensiz) şarkısısnı duyduğumuz sekans… Ayrıca besteci Legrand’ın da filmde piyanist rolünde karşımıza çıktığını hatırlatalım.

Sinemaseverler için tavsiyemiz; önce “Cleo 5’ten 7’ye” filmini izleyip, ardından da “Sans Toi” şarkısını dinlemek… Çünkü adı geçen şarkı, filmin akışı sırasında hikayeyle bütünlük sağlayarak vuruculuğunu artırıyor… Bu arada şarkı Spotify üzerinden dinlenebilir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın