İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bein Connect’ten Aile Şirketi

Bein Connect Türkiye’nin orijinal yapımı “Aile Şirketi” başladı. 25 dakikalık bölümlerden oluşan dizinin senaristleri; Kardeş Payı, Kaçma Birader, Hadi İnşallah, Deli Aşk gibi dizi ve filmleri de yazan Kaman Kardeşler. Emrah Kaman, aynı zamanda dizinin baş rolünde.

Aile Şirketi, bize oldukça yabancı olan mockumentary (sahte belgesel) türünde. Dizinin hikayesi ve karakterler, bu türün en meşhur örneği olan “The Office”den belirgin şekilde esinlenilmiş. “Başarısız ve ciddiye alınmayan bir şube müdürünün bir kişiyi işten çıkarmayı becerememesi” konusu ile ilk bölümleri de oldukça benzer.

Tek mekan ve oldukça dar bir kadroya sahip olan dizide, oyuncu performansları daha önemli hale geliyor. Cast, çok genç isimlerden oluşurken Müfit Kayacan, genç oyuncuların yanında tecrübeli bir yüz olarak karşımıza çıkıyor. Kayacan’ı olgunluk döneminde daha sık ekranlarda görme fırsatımız oldu. Ünlü oyuncu, arthouse filmlerin ve TV dizilerinin yanında internet platformlarının da aranan ismi olmuş durumda: Netflix Türkiye dizisi Aşk101’de, BluTV dizisi Alef’te ve son olarak Bein Connect Türkiye yapımı Aile Şirketi’nde yer aldı.

Aile Şirketi, ilk yorumlara göre vasatı bulmuş gözüküyor. Ancak henüz oldukça sınırlı izleyicinin dikkati çekmiş durumda. Karakterler, zamanla daha çok benimsenecektir. Kaman kardeşlerin kariyerleri de düşünüldüğünde ilerleyen bölümlerin daha çok beğenileceğini tahmin ediyorum. Ayrıca, orijinal yerli içerik üreten platformların artmasının sektöre katkı yapacağını düşündüğümden diziyi destekliyorum.

Konu: Harun ve Hande birbirlerine zıt karakterlere sahip kardeşlerdir. Hande turizm sektöründe profesyonel bir iş kadınıdır. Hande’nin baba desteği ile açılan turizm acentasında babasının Hande’ye tek şartı kardeşi Harun ile çalışmasıdır. Harun ve Hande’nin zıtlıklarına bir de birbirinden çok farklı karakterlere sahip ofis çalışanları da eklenince ortaya muhteşem komik olaylarla çevrili bir turizm şirketi çıkmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın