İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trash Filmi & Spaced Dizisi

 

Trash (2014 yapımı sinema filmi)

Rio’nun kenar mahallelerinde yaşayan üç çöp toplayıcı çocuk, çöplükte bir cüzdan bulurlar. Bu cüzdan sayesinde hayatlarının sonsuza dek değişeceğini hayal ederler. Ancak polisin onların mahallesine gelip cüzdanı sormasıyla, buldukları şeyin çok daha önemli bir şey olduğunu anlarlar.

3 küçük kahramanımız, kendi maceralarının peşine düşerler. Bu sırada bazı gizemler, dostluklarının sınanması onları bekliyordur.

Narcos dizisiyle büyük beğeni toplayan Wagner Moura ile Carol, Ejderha Dövmeli Kız filmlerinden tanınan Rooney Mara da oyuncu kadrosunda yer alıyor.

BAFTA ödüllerinde 2015 En İyi Yabancı Film dalında aday olan filmin farklı festivallerde 2 ödül ve 4 adaylığı bulunuyor.

İyi seyirler…

Trash filminin kahramanlarını gördüğümüz bir sahnesi

 

Spaced (Tv dizisi 1999-01)

Shaun of the Dead(2004), Hot Fuzz(2007) ve The World’s End(2013) filmlerinden tanıdığımız üçlünün (Edgar Wright(senarist-yönetmen), Simon Pegg(oyuncu-senarist), Nick Frost(oyuncu)), ilk ortak projelerini tavsiye edeceğiz.

Dizinin senaryosunu üstlenen Simon Pegg ve Jessice Hynes, dizinin de baş kahramanları aynı zamanda. Tim ve Daisy, ev bulabilmek için çift rolü oynamak zorunda kalıyorlar. Onlara hikayede Tim’in en yakın arkadaşı Mike(Nick Frost), alt komşu Brian, ev sahibeleri Marsha eşlik ediyor. Her bir karakterin diziye pek çok şey kattığını söyleyebiliriz.

Edgar Wright’ın filmlerinden bildiğimiz özgünlüğü, kariyerinin başındaki bu dizide de kendini gösteriyor. Son olarak Baby Driver filmini yöneten Wright, Spaced dizisinde dönemin imkanları doğrultusunda efektleri, sahne geçişlerini çok başarılı kullanıyor. Bir komedi dizisi içerisinde gerilim öğelerini bu denli başarılı ve komik kullanmak, tam ona göre bir iş.

Dizi hakkında söyleyebileceğimiz başlıca olumsuz nokta ise yalnızca 14 bölüm olması.

İyi seyirler…

Edgar Wright’ın yönettiği Spaced dizisi

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın