İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gişede Yine Yerli Komedi Kazandı

Geçtiğimiz yıl sinema salonlarındaki hareketlilik çok sayıda rekor getirdi: Vizyona giren yerli film, toplam film, seyirci sayıları ve hasılat  rekorları kırıldı. Nitelik ve özgünlük konularında tartışmalar yaşansa da üretkenlik ve pazarlama kısmında sektörün yüzü güldü.

Gişe Yarışını Yerli Komedi Kazandı

2017 yılında 151’i yerli toplam 393 film vizyona girdi. http://boxofficeturkiye.com adresindeki verilere göre ülkemizde geçtiğimiz yıl önceki yıllarda olduğu gibi gişe yarışını yerli komedi kazandı.

Recep İvedik 5, serinin 4. filmine ait olan tüm zamanlar seyirci ve hasılat rekorlarını geride bıraktı. Senenin son ayında vizyona giren Gülse Birsel kaleminden çıkma komedi Aile Arasında ise aralık ayında 3.6 milyon seyirci tarafından izlendi.

Ülkemizin Oscar Ödülleri için aday adayı olarak belirlediği ancak adaylar arasında kalamayan, gerçek bir hikayeden yola çıkarak çekilen Ayla filmi, 5 milyondan fazla kişi tarafından seyredilerek yılın en çok izlenen 2. filmi oldu. Filme konu olan ve izleyenleri göz yaşına boğan Süleyman Dilbirliği ise aralık ayı başında 91 yaşında vefat etti.

Yavuz Turgul ve Şener Şen’in yeniden beyazperdede buluştuğu Yol Ayrımı ve Peyami Safa eserinin yeni uyarlaması Cingöz Recai: Bir Efsanenin Dönüşü filmleri, beklentilerin altında izlendi.

Dünya genelinde en çok hasılat kazandıran film Emma Watson’ın baş rolünde yer aldığı müzikal olan Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast) oldu. Bunun dışında dünya genelinde 1 milyar dolardan fazla hasılat elde etmiş diğer yapımlar: Hızlı ve Öfkeli 8 (The Fate of the Furious), Star Wars: Son Jedi (Star Wars: The Last Jedi) ve Çılgın Hırsız 3 (Despicable Me 3) oldu.

 

 

Kaynak: http://boxofficeturkiye.com

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın