İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İlgi Alanlarımızı Konuşablecek Miyiz?

Benzer ilgi alanları olan insanların bir araya gelebilmesi, sohbetlerin söyleşilerin yapılabiliyor olması büyük fırsattı; ne yazık ki bu fırsatlar zamanında çoğunlukla değerlendirilmiyor ve özellikle iş hayatı sırasında daha zor bulunuyor. Ancak son zamanlarda bu sohbetleri tartışmaları yapmak için yeni dijital platformlar insanların fiziksel olarak bir araya gelme zorunluluğunu da kaldırıyor.

Örneğin yeni vizyona girmiş bir film hakkında görüşlerini paylaşmak, şiir okumayı ve dinlemeyi isteyenlerin bir araya gelmesi bu uygulamalarla oldukça kolay. Bu uygulamaların bu anlamda belki en verimlisi oyun dünyası için geliştirilmiş olan Discord.

Discord sesli iletişim uygulamasında yazışma ve sohbet özelliklerinin yanında yazışma bölümüne konulan video ve fotoğraflar uyumlu formatlarda ise otomatik olarak görülebiliyor. Bu özellikleri sohbet tartışma söyleşi için uygulamayı cazip hale getiriyor. Kayıt olan kişiler ücretsiz olarak kendi kanallarını açabiliyor veya yine ücretsiz olarak diğer kanallardaki sohbetlere katılabiliyor.

Bir konuşmacının olduğu ve izleyenlerin canlı yayında soru ve yazışma ile katıldıkları platformlar da mevcut. Bu tarz uygulamaların başında twitch.tv ve youtube geliyor. Bu uygulamalar dünyanın en büyük on şirketinden ikisine ait.

Bobin Kafa Youtube, Twitch uygulamalarında sinema ve dizi konuşuyor

Çok sayıda isim, ekip bu platformlarda eğlenceli, bilgi dolu paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Bobin Kafa da onlardan biri: Youtube, Twitter, Twitch gibi ortamlarda aynı isimle film ve dizi hakkında sohbetler ve zaman zaman soru cevaplamalarla nitelikli paylaşımlar yapıyor.

Muhtemelen bu uygulamaların yenileri piyasaya çıkmaya devam edecek ve insanlar ilgi alanlarını bu ortamlara taşımaya devam edecek. Bu yolla kaybettiğimiz etkileşimler, fikir paylaşımları ve dostluklar yeniden kıvılcımlanabilir.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın