İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“True Detective” Dizi Müzikleri ve Lera Lynn

2014 başında HBO’da yayımlanmaya başlayan “True Detective” kısa süre içerisinde büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı. İlk sezonu televizyon tarihinin en iyi sezonları arasında konuşulmaya devam ediyor. Televizyon işlerinin beyazperdenin yanında daha az saygınlık kazanması durumunun kırılmaya başladığı 2010’larda bu kırılımda belki önemli rolü olan dizide Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan yer almıştı. İlk sezonun oyuncu performansı, anlatım dili gibi güçlü yanlarından bir diğeri de introsuydu. “Far From Any Road” başlı başına diziyi izlemek için yeterli bir sebepti.

Dizinin ikinci sezonu yine tanınmış oyuncularla ve sevilen bir şarkıyı (Leonard Cohen – Nevermind) açılış müziği olarak kullanarak geri dönmüştü. Dizi, “True Detective” ismiyle değil belki farklı bir isimle yayımlansa çok sevilebilirdi. Ancak ilk sezondan çıta o kadar yükseğe çıkarılınca hayal kırıklığı kaçınılmaz hale gelmişti. İkinci sezonun en büyük alametifarikası ise müzikleri ve bunların sunumuydu. Karakterlerden Frank (Vince Vaughn) ve Ray (Colin Farrell) ‘ın hemen her bölümde ikinci sınıf bir barda bir araya geldiği sahne yer alıyordu. Onların konuşması sırasında sahnede şarkı söyleyen Lera Lynn sahneye derinlik katıyordu. Hikayenin sonuna yaklaştığımızda Lynn son şarkısını söyleyip gitarını toplayıp mekandan ayrılıyordu..

“True Detective (Music from the HBO Series)” ismiyle derlenen albümde bulunan 14 şarkının 5’İ Lera Lynn’e ait:

“The Only Thinh Worth Fighting For”

“Lately”

“My Least Favorite Life”

“A Church in Ruins”

“It Only Takes One Shot”

Sanatçının sekiz yıllık profesyonel kariyerinde 5 albümü daha var. En son Haziran 2018’de 9 şarkılık düet albümü “Play Well with Others” piyasaya çıktı. True Detective’in 3. sezonu ise uzun bir bekleyişin ardından 13 Ocak 2019’da ekranlara dönüyor.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın