İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Motivasyon Kaynağı

Omuzları düşüren, iç karartıcı gündem arasında dikkatten kaçmaması gereken güzel şeyler de oluyor.

Görme Engelli Öğrencilere Bisiklet Sürprizi

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde görev yapan öğretmen Taha Kocatepe, görme engelli öğrencileri mutlu edecek bir etkinlik düzenledi. Tandem bisikletin önüne öğretmen, arkasına öğrenciler bindi. Taha öğretmen etkinliğin amacını,

“Çocuklarımıza hem ders dışı etkinliklerle farklı bir aktivite yaptırmak hem de bu keyfi öğrencilerimize yaşatmaktı. Çocuklarımız bisiklet kullanma keyfini bu şekilde tatmaktan çok mutlular.” şeklinde anlattı.

Haluk Levent Yine Duygulandırdı

Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz hafta 11 yaşındaki Elfida Gündüz’ün yazdığı Kelebek Etkisi oyunu sahnelendi. Oyunda Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da kısa bir rol aldı.

“Kelebek Hastalığı” olarak bilinen “Epidermolizis Bülloza” hastası Elfida’nın en büyük hayali Haluk Levent ile tanışmaktı. Başkan Akpınar, oyunun ardından Elfida’dan gözlerini kapatmasını isteyip onun elindeki asayı alıp ona dokundurdu. Ardından salona “Elfida” şarkısını söyleyerek Haluk Levent girdi.

Vakıfbank 3.kez Dünya Şampiyonu

FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası finalinde Brezilya’nın Minas takımın 3-0 yenen Vakıfbank üst üste 2. kez Dünya Şampiyonu oldu. Vakıfbank’ın Çin’de kazandığı zafer onların 3. şampiyonlukları oldu. Aynı şampiyonada daha önce Eczacıbaşı VitrA ve Fenerbahçe de şampiyonluk yaşamıştı.

Vakıfabnk Spor Kulübü Başkanı Osman Dermen kupayı Türk kadınına şu sözlerle armağan etti: “Bu kupa, emeklerinin değeri hiçbir zaman ölçülemeyecek ve ödenmeyecek her yaştaki Türk kadınına armağan olsun!”

 

 


https://www.trthaber.com/haber/yasam/gorme-engelli-ogrenciler-tandem-bisikletle-doyasiya-eglendi-396476.html

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın