İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Netflix ile Yeni Tek Kanallı Dönem

Netflix, büyük bir girişimcilik öyküsüne sahip. Her hafta yeni yapımlar kullanıcılar hizmetine sunuluyor. Platform, 2020 yılı kendi yapımları için 17 milyar dolarlık bir bütçeyi açıklamıştı.

Netflix, bu denli zengin içeriği ile, ancak daha çok bu kadar çok kullanıcı ile bizlere adeta yeni bir tek kanallı dönemi yaşatıyor. Aynı dizileri izliyor ve birbirimizi bunları izletmeye sevk ediyoruz. Salgından önce bile izleme deneyimimizin büyük bir kısmına sahip olan servis, salgınla birlikte payını artırdı. Tv dizilerinin çekimlerinin durması ve büyük bir nüfusun evlerine kapanması bu sonucu doğurdu.

Ancak şirket, aslında alternatif ve yeni olmasıyla parlamıştı. Şimdilerde neredeyse ana akım haline geldi. Netflix Türkiye içeriklerinin formül olarak diğer içeriklerine benzemesi de bu ana akım düşüncemi doğruluyor gibi.

Yine de orijinal içerikleri arasında özgün yapımlar görebiliyoruz. Zaten yukarıdaki yorumlarım platforma bir yergi değil, bizim bu platformu kullanma biçimimiz.

Tabloya bakınca, yeni ve alternatif olarak ortaya çıkmakta olan ve gelecekte çıkacak olan servisler için olan beklentilerimi törpüleme gereği duyuyorum.

Son söz, film ve dizilere seyretmek, görmek, izlemekten sonra şimdi en sık eşlik eden fiillerden biri “tüketmek”

Netflix Yapımı “Living with Yourself (2019)” İncelemesi

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın