İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Renkli ve Sesli: “İstikrarlı Hayal Hakikattir”

Gaye Su Akyol’un üçüncü stüdyo albümü “İstikrarlı Hayal Hakikattir” ekim ayının son günlerinde piyasaya çıkmıştı. Akyol’un şarkılarının yurt dışındaki yankıları ilk albümünden itibaren artarak devam ediyor.

2014 yılında “Develerle Yaşıyorum” çıktığında Radikal gazetesinde “Müzikte Yılın Bombası: Gaye Su Akyol” şeklinde duyurulmuştu. Müziğin, sanatçının kendine özgülüğü hakkında albümün adı, tanıtım yazısı dinleyicileri daha en baştan epey fikir sahibi yapmıştı.

Gaye Su Akyol, yakın zamanda yayın hayatına son veren Zero İstanbul için 2016 yılında verdiği röportajda kendi müziğini şöyle tanımlamıştı: “İşin içinde psikedelik rock var, rock’n roll var, klasik Türk müziği var, Anadolu Pop var; bazen punk, bazen dub var ve adını koymamıza gerek olmayan bir sürü bambaşka tür ve değişken işin içinde.”

Develerle Yaşıyorum (2014) albümünün tanıtım yazısı

2016’da Dunganga Records’u kuran Akyol’un aynı zamanda Almanya menşeli Glitterbeat Records ile yaptığı anlaşma onun yurt dışındaki başarılarında yardımcı oldu.

Yeni albümü “İstikrarlı Hayal Hakikattir” ile ilgili The Guardian’da çıkan yazıya “Türk Yıldız Büyük Şeyleri Hak Ediyor” başlığı atıldı. Aynı yazıda albüme 4/5 puan verildi.

The Times’te ise “Anadolu’nun pop, psikedelik rock ve oryantal folkun baş döndürücü bir karışımı, aynı zamanda Türkiye’nin siyasi durumunun vahşi bir iddianamesi” ifadeleri kullanıldı.

Albümün lansman konseri dün (23 Kasım 2018) Babylon’daydı (İstanbul). Gaye Su Akyol’un yıl sonuna kadarki konser durakları Çanakkale, Ankara, Adana ve İstanbul olacak.


https://www.theguardian.com/music/2018/nov/02/gaye-su-akyol-istikrarli-hayal-hakikattir-review-turkish-star-deserves-big-things

https://www.thetimes.co.uk/article/pop-review-gaye-su-akyol-istikrarli-hayal-hakikattir-w6bvqp5db

http://www.zeroistanbul.com/insanlar/roportajlar/muzik/gaye-su-akyol

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın