İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sanat, Spor, Yaşama Dair İçerikler İçin Yola Çıktık

Sanata, spora, yaşamın herhangi bir köşesine dair içerikler sunmak üzere yola çıktık.

 

Sitemizde kayda değer bulduğumuz bir olayı, bazen bir duyguyu, yeni bir bakış olarak düşündüğümüz bir açıyı veya insan zihninin sınırları -kimilerince sınırsızlığı- içerisindeki herhangi bir noktayı göstermek niyetimiz. Yazılar, kimin için yazılmıştır, onu yazarı bilebilir ancak, kendisi dahi ayrımını yapamayacaktır zaman zaman.

 

Açılış yazısının kapağına bir dizinin finalinden bir an koyma fikri, ironi barındıracaktı, bir adım sonrasına gidip başka bir dizinin finalinden, Jonathan Nolan dimağının ürünü olan Person of Interest dizisinin finalinden niyetimize belki açıklama olur diye bir alıntı daha yapalım: “Herkes yalnız ölür. Ancak eğer ki biri için bir şey ifade ettiysen, birine yardım ettiysen, ya da sevildiysen, eğer yalnızca bir kişi dahi seni hatırlayacaksa… belki de gerçekte asla ölmemiş olacaksın.”

 

Belki daha özünü “Huma Kuşunun Gölgesi” gazelinin taç beytinde Baki söylemiştir. Daha güzelinin, özünün, başkasının  hem geçmişin belleğinde, hem de hayal dünyasının geleceğinde arayışı devam edecek. Biz ise bu arayışın daha çok okuyucu tarafında olacağız, kendimizce anlamlı bulduklarımızı, güzel, öz bulduklarımızı sizinle paylaşacağız. Ama aramızdan birileri fazlası da olabilir, gerçekte asla ölmeyecek birileri…

 


*”Everybody dies alone. But, if you mean something to someone… if you help someone… or loved someone… if even a single person remembers you… then maybe you never really die at all.”

4 Yorum

 1. Taha Taha 7 Ağustos 2017

  Ellerinize sağlık, devamlı ve başarılı bir çalışma olması dileğiyle

  • isim seyir anlam isim seyir anlam Yazar | 9 Ağustos 2017

   İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz.

 2. Ahmet Gençer Ahmet Gençer 10 Ağustos 2017

  Yazılarınızı dört gözle bekliyoruz. Başarılar dilerim…

 3. Onur Şahin Onur Şahin 13 Ağustos 2017

  İsmi aklımızda hoş bir sada olacak, seyrine doyamayacağımız, hayatımıza yeni anlamlar katacak bir site olması dileğiyle. İçeriği heyecanla bekliyoruz:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: