İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Stranger Than Fiction (2006)

“Bu Harold Crick adında bir adamın hikayesidir, ve onun kol saatinin… Harold Crick sonsuz sayıların uçsuz bucaksız hesapların ve dikkate değer yalnızca birkaç kelimenin adamıydı. Kol saatinin ise söyleyecek çok daha az sözü vardı…”

 

Marc Forster’ın yönettiği 2006 yapımı filmin baş rolünde komedi filmleriyle tanıdığımız Will Ferrell yer alıyor. Komedi, fantastik ve romantik ögeler barındıran yapım son derece ilginç ve eğlenceli. Harold Crick, kendi hikayesinin sonunu öğrendiğinde, hikayecinin peşine düşüyor.

Forster, Finding Neverland (2004), World War Z (2013), Monster’s Ball(2001) gibi filmleri de yönetmişti. İnceliklerle örülü bu filmin pek çok anında Forster’ı takdir edecek şeyleri yine kolaylıkla bulabiliyoruz.

Harvard’lı kurabiyeci Ana Pascal(Maggie Gyleenhaall), Profesör Jules Hilbert(Dustin Foffman), yeni romanını yazmakta olan Karen Eiffel(Emma Thompson) ve Penny Escher(Queen Latifah) diğer önemli karakterler.

 

Will Farrell, Maggie Gyleenhaall, Emma Thompson, Dustin Hoffman ve Queen Latifah filmin oyuncu kadrosunda

 

Dilimize “Lütfen Beni Öldürme” şeklinde çevrilmiş, bu isim seçimi, filmi kara mizah veya sulu komedi şeklinde algılamamıza neden olabilir. Oysa film, bu isimden çok  daha dolu ve düşündürücü.

Stranger Than Fiction filminin IMDB’deki puanı 7,6 iken RottenTomatoes sitesinde %72 beğenilmiş, site kullanıcılarının ise %85’i film hakkında olumlu puan vermişler.

İyi seyirler…

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın