İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sunay Akın – Hayal Kahramanları

Şair, yazar, gazeteci, anlatıcı Sunay Akın’ın çok sayıda kitabından herhangi biri ile henüz tanışmayanlar kendi beğeni alanlarına göre bir seçim yapabilirler. Ancak kararsız kalanlar için 2015 ‘te yayımlanan son kitabı Hayal Kahramanları, okuyucu için son derece akıcı bir dil ve nostaljik tat sunacağı muhakkak bir öneri olacaktır.

Sunay Akın’ın şair kimliğinin de yardımıyla son derece güçlü, akıcı ve eğlenceli dilini diğer eserlerinde olduğu gibi bu kitapta da görüyoruz. Akın’ın usta olduğu konulardan bir diğeri de başlıklardaki isim seçimi: “Drakula İstanbul’da!”, “Anıtkabir’de Bir El”, “Frigler ve Şirinler”, “Snoopy’deki Tanıdık Şair”, “Tavan Arasından Doğan Kahramanlar” gibi daha başlılarını  gördüğünüzde okuma iştahınızı açacağı kesin bir kitap Hayal Kahramanları.

Kitapları ve televizyon programları büyük takdir toplasa da Sunay Akın’ın yaptığı somut işler bunlarla sınırlı değil. “Sunay Akın’la Görçek” isimli tek kişilik gösterisinde onlarca hikayeyi son derece eğlenceli bir şekilde paylaşıyor. 23 Nisan 2005 tarihinde, günün anlamına anlam katarak İstanbul Oyuncak Müzesi’ni açan Akın, çok sayıda müzenin açılmasında öncülük etmiştir.

 

Neden Hayal Kahramanları ?

Çocukluğumuzu savunan büyük güçlerdendir hayal kahramanları. Teksas, Zagor, Süperman, Batman, Temel Reis, Şirinler, Casper, vd. gibi hayatımızı güzelleştiren bu çocukluk arkadaşlarımız gözlerimizin ışıltısında hâlâ yaşamaktadırlar. Bir hayal kahramanının filmini izlemek, çizgi romanını ya da kitabını okumak, çocukluk arkadaşlarımıza ayırdığımız zamanlar gibidir. Hayatımıza yön veren ailemiz ve arkadaşlarımızın yanında, hayal kahramanları da kişiliğimizin gelişiminde pay sahibidir. Hayal kahramanları, gözlerinin içine bakamasak, ellerini sıkamasak, bir kez olsun sarılamasak da bize çok şey katan ve öğreten en yakın arkadaşlarımızdır. (kitabın arka kapak yazısı)

 

Sunay Akın’ı kendi dilinden tanımak için şu yazıyı okuyabilirsiniz: http://www.sunayakin.com.tr/tr/hakkinda

 

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın