İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

The Good Place (dizi)

Elanor Shellstrop gözlerini açtığında “Hoş geldin! Her şey yolunda!” yazısıyla karşılaşır. Onu kendine geldiği bu son derece huzurlu yerde Michael karşılar:

Sen, Elanor Shllestrop, öldün. Dünya üzerindeki varlığın sona erdi. Artık evrendeki varlığın bir sonraki aşamasındasın.”

“Harika”

***

Elanor artık İyi Yer’de. Kendisini bir ütopyada buldu. Gerçek ruh eşiyle birlikte sonsuza kadar burada yaşayacak. Ama bir sorun var: O “İyi Yer”‘e ait değil.

“The Office”, “Parks and Recreations” ve “Brooklyn Nine-Nine” gibi çok sevilen komedi dizilerinin yapımcı ve senaristliğini yapan Michael Schur’un elinden yine çok beğenilen bir dizi. “The Good Place” her ne kadar komedi türünde olsa da izleyiciyi din, etik konularında düşünmeye iten alt metinlere sahip.

Daha önce de komedi işlerinde yer alan Kristen Bell bu kez komedinin yükünü başarıyla çekiyor. Amerikan televizyonunun efsanelerinden Ted Danson, ona “İyi Yer”‘in mimarı Michael rolüyle eşlik ediyor.

Dizi ilk sezonunda çok beğenilse de temponun sürdürülemeyeceğine dair şüphelere sebep olmuştu. Ancak sürprizleri, ilginç karakterleri ve Michael Schur imzası bu tempo şüphelerini silmeyi başardı.

İyi seyirler…

Not: Diziyi spoiler almadan izlemeye çalışmanızı tavsiye ederiz…

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın