İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“The Office” Dizisinden Sonra

İngiliz yapımı mockumentary (belgesel tarzında çekilen komedi) türü dizi The Office 2001-2003 yılları arasında yayımlandı. Kadrosu çoğunlukla ileride komedi üzerine kariyer yapacak oyunculardan oluşan dizi çok beğenildi. 2005 yılında Amerikan versiyonu başladı ve 9 sezon sürdü. Çok kişiye göre orijinalinden iyi olan re-makeler arasında gösterilen bu versiyondaki oyuncuların geçen zamanda parlak bir kariyere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Steve Carell-Şube Müdürü Michael Scott

Dizi başladıktan sonra önceleri “Çılgın Aptal Aşk”, “40 Yıllık Bekar” gibi komedi filmlerinde kendine yer bulan başarılı aktörün artık hafızalarda kalan performansları çoğunlukla dram filmlerine ait: “Küçük Gün Işığım”, “Geri Dönüş Yolu”, “Foxcatcher Takımı”, “Büyük Açık” ve “Ezeli Rekabet” filmlerinde büyük övgüler aldı. Carell, aynı zamanda “Çılgın Hırsız” serisinde sesiyle yer aldı.

John Krasinski-Jim Halpert, satış

Birkaç romantik komedide yer alan Krasinski, komedi ile gerilim türleri arasındaki ilişkiye kanıt olabilecek “Sessiz Bir Yer” filminde hem baş rolde hem de yönetmen koltuğundaydı. Son olarak yakında başlaması planlanan aksiyon gerilim türünde  2 sezonluk “Jack Ryan” dizisinde baş rolde.

 

Rainn Wilson-Dwight Schute, satış

Çoğunlukla yaptığı seslendirmeler ile karşımıza çıkan Wilson, “Juno” ve 2018 yapımı “The Meg” ile beyazperdede yer aldı.

Jenna Fischer-Pam Beasley, Resepsiyon

Romantik komedilerde karşılaştığımız Fischer, “The Actor’s Life: A Survival Guide” isimli biyografi kitabı yayımladı. Şu sıra Ayrılsak da Beraberiz dizisini çağrıştıran “Splitting up Together’da” iki çocuk annesi Lena rolünde yer alıyor.

Rashida Jones-Karen Filippelli

Başka bir mockumentary olan Michael Schur imzalı “Parks and Recreations” ve polisiye taşlaması “Angie Tribeca” (devam ediyor) gibi iki başarılı diziyi kariyerine ekledi. “Adamım Benim”, “Sosyal Ağ”, “Büyük Yarış”, “Vazgeçmem Senden” filmlerinde oynadı.

Rashida Jones, Alfred Molina ve Hayes MacArthur Angie Tribeca dizisinde

 

Ed Helms-Andy Bernard (Nard-dog)

Son yıllarda komedi filmlerinin aranan isimleri arasına giren Helms’in yer aldığı bazı filmler: “Felekten Bir Gece” serisi, “Tatil Zamanı”, “Bu Nasıl Aile?”, “Alkışçı”, “Baban Kim?”

Dizinin diğer karakterlerinden stajyer B.J. Novak’ı “Soysuzlar Çetesi” filminde Mindy Kaling’i “Ocean’s 8” filminde izledik.

Orijinal dizide yer alan isimler ise: “The Hobbit” ve “Sherlock”tan tanıdığımız Martin Freeman, stand-up gösterileri, oyunculuğu ve yapımcılığı bilinen Ricky Gervais (her iki versiyonun da yapımcısı) “Karayip Korsanları” ve “Taht Oyunları”nda gördüğümüz Mackenzie Crook ve “Zombilerin Şafağ”ı filminde de karşılaştığımız Lucy Davis.

Ricky Gervais, Martin Freeman, Lucy Davis ve Mackenzie Crook

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın