İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vega Özlemi Bitti

Vega özlemi bitti!

Son olarak 2005 yılında çıkardıkları “Hafif Müzik” albümünden sonra yeni şarkılarını dinleyemediğimiz Vega, sonunda sevenlerini mutlu eden yeni albümü ile geri döndü. “Serzenişte”, “Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı”, “İz Bırakanlar Unutulmaz” gibi şarkılarla hatırladığımız grubun uzun zamandır merakla beklediğimiz albümü “Delinin Yıldızı”, ilk yorumlara bakılırsa dinleyenlerini memnun etmiş görünüyor.

 

Deniz Özbey’in sene başında sevenlerini heyecanlandıran twitter paylaşımları

 

2016 yılında yeni albümün çıkacağı söylentileri internet üzerinde sıkça yer almıştı, ancak bu şarkılara kavuşmak 2017 Eylül’üne nasip oldu. Sırasıyla Tamam Sustum(1999), Tatlı Sert(2002), Tatlı Sert 2(2002, önceki albümdeki şarkıların farklı versiyonları), Hafif Müzik albümleri piyasaya çıkan Vega, kendine ciddi bir dinleyici kitlesi edinmişti. Ne var ki yeni albüm için 12 yıl beklemek gerekti.

 

Delinin Yıldızı, 10 şarkıdan oluşuyor. Sözleri ve müzikleri ekibin kendisine ait. Daha önceki albümlerde de katkıda bulunmuş Serkan Hökenek’in ismine söz ve müzik kısmında yeniden rastlıyoruz.

 

Yeni albümün turnesi ise 30 Eylül’de Beşiktaş konseri ile başlayacak.

10 şarkının da eski Vega şarkıları tatları vermesi nedeniyle şimdilik beklentiler karşılanmış diyebiliriz. Albümden yeni bir fenomen parça ortaya çıkacak mı, onu zaman geçtikçe göreceğiz.

 

Albümdeki şarkıların listesi:

 1. Delinin Yıldızı
 2. İsim-Şehir
 3. Arzuhal
 4. Sevgilim
 5. Dertler İri Kıyım
 6. Komşu Işıklar
 7. Dünyacım
 8. Sonunu Söyleme Bana
 9. Man-yak-lar
 10. Ve Tekrar

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

  Bir Cevap Yazın