İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Wag the Dog (Film-1997)

Amerikan başkanlık seçimlerine iki hafta kala, mevcut başkan hakkında bir skandal ortaya çıkar. Bu skandal, başkanın yeniden seçilmesi ihtimalini ortadan kaldıracaktır. Başkanı bu durumdan kurtarması için akla ilk gelen isim Conrad Brean’dir(Robert De Niro). Brean, medya manipülasyonu konusunda oldukça mahirdir. Conrad Brean, bu iş için Hollywood’un önemli yapımcılarından Stanley Motss’un(Dustin Hoffman) kapısını çalar.

Başrol oyuncularının oldukça başarılı performanslarının yanında oyuncu kadrosunda Anne Heche, Woody Harrelson ve genç yaşlarındaki Kirsten Dunt da bulunuyor.

“Benden bir savaşın yapımcılığını yapmamı mı istiyorsun?”

Larry Beinhart’ın kitabından uyarlanan filmin yönetmeni Barry Levinson. Levinson’un yönettiği önemli yapımlar arasında Tom Cruise ve Dustin Hoffman’ın başrollerini paylaştığı “Rain Man(Yağmur Adam-1988)”, Robin Williams’ın kariyerindeki en önemli adımlardan biri olan ve hafızalara kazınan girişiyle filme ismini veren “Good Morning, Vietnam” da yer alıyor.

 

Good Morning, Vietnam demişken:

 

Wag the Dog, keyifli bir buçuk saati geçirmekten fazlasını da veriyor denebilir: Siyasilerin açıklama ve eylemlerini ya da medyada yer alan herhangi bir marjinal çıkışı yeniden yorumlamaya sevk ettirmesi bakımından ayrıca izlemeye değer diyerek bu filmi öneriyoruz.

Ülkemizde Başkanın Adamları ismiyle izleyici karşısına çıkan filmin IMDB puanı 7,1, diğer popüler film sitelerinden biri olan RottenTomatoes’te ise %85 beğenilme oranına sahip

 

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir Cevap Yazın